Türkiye Finans ile OYAK Yatırım uzmanlıklarını birleştiriyor.

  • 12.04.2017 14:53

Türkiye Finans ile OYAK Yatırım uzmanlıklarını birleştiriyor Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye Finans ile OYAK Yatırım, önemli bir işbirliğine imza attı. 10 Nisan itibarıyla müşteri emirlerini OYAK Yatırım aracılığıyla Borsa İstanbul'a ileten Türkiye Finans, yeni ürünlerle müşterilerinin yatırım yelpazesini genişletecek

Türkiye'nin yenilikçi bankası Türkiye Finans'ın katılım bankacılığı alanındaki uzmanlığı ile OYAK Yatırım'ın sermaye piyasalarındaki uzmanlığı birleşti. Önümüzdeki dönemde yepyeni ürünleri de beraberinde getirecek işbirliği anlaşmasıyla Türkiye Finans müşterilerinin ulaşabileceği katılım bankacılığı prensiplerine uygun yatırım enstrümanları ile fonların sayısı artacak.

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine yatırım ürünlerine ve sermaye piyasalarına erişim imkanı sunacak işbirliği, OYAK Yatırım'ın piyasa uzmanlığıyla, iki şirket arasında yeni ürünler geliştirme konusunda da sinerji sağlayacak. Kira sertifikası, hisse senedi ve yatırım fonu alım/satım gibi işlemleri artık OYAK Yatırım üzerinden yapacak olan Türkiye Finans müşterileri, önümüzdeki dönemde TL cinsi Serbest Fonlara yapacakları yatırımları da bu altyapıyla gerçekleştirebilecek. Yapılan işbirliğiyle, yatırım ürünleri tarafında aktif ürün ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına da katkı sağlanacak.

İşbirliğiyle ilgili konuşan Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü Wael Raies, Türkiye Finans'ın yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımının devam edeceğini belirterek, "Yenilikçi ve katılım bankacılığı ilkeleriyle uyumlu ürünler geliştirmek, tüm segmentlerde müşteri tabanımızı genişletmek ve Türkiye ekonomisi için değer üretmek temel hedefimiz. OYAK Yatırım'la yaptığımız yeni işbirliği ile Türkiye Finans müşterileri, katılım bankacılığı prensiplerine uygun tüm hisse senedi ve fon emirlerini yeni altyapı üzerinden iletecek. Önümüzdeki dönemde de sürekli yatırımlarla yenilediğimiz teknolojik altyapımızla müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak; kaliteli ürün ve hizmetlerimizde onlara destek olabilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

OYAK Yatırım Genel Müdürü Emrah Silav ise tüm dünyada başarının sırrının müşterilere erişim ve erişilen müşterilere kaliteli hizmetin verilmesinden geçtiğinin altını çizerek, "Bizim Türkiye Finans ile yaptığımız da bu. Ciddi bir şube ağına sahip, dünya ölçeğinde kredibilitesi olan Türkiye Finans ile teknoloji ve hizmet konusunda Türkiye'nin en prestijli aracı kurumlarından olan OYAK Yatırım, güçlerini birleştirerek bir sinerji yaratıyor. Bu işbirliği ile Türkiye Finans müşterilerinin emir iletimlerini çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerinin yanı sıra bankanın kira sertifikası ihraçlarında da aracılık yapacak; aynı zamanda Türkiye Finans'la kurulması planlanan fon başta olmak üzere müşterilerin yatırım profillerine uygun değişik fonlara erişimini de sağlayacağız. Türkiye Finans, tüm yatırım işlemlerini OYAK Yatırım ile yapacağı için ihracın yapılması ve hesaplara aktarılması gibi süreçler de daha kısalacak" diye konuştu..

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerinin bu yeni imkanlardan yararlanmak için şubelerine başvurup sözleşmelerini yenilemeleri yeterli olacak.