Kurumsal Finansman Hizmetleri

OYAK Yatırım Kurumsal Finansman ekibi,
  • Stratejik hedeflerin en iyi şekilde anlaşılması ve iş fırsatlarının değerlendirilmesi,
  • Şirket değerini maksimize etmeye yönelik stratejik adımların belirlenmesi ve uygulanması,
  • Uzun vadeli iletişim ve güçlü müşteri yaklaşımıyla halka arz, borçlanma aracı ihraçları, şirket birleşmeleri ve el değiştirmeleri, finansal danışmanlık konularında şirketlere hizmet vermektedir.

Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları

OYAK Yatırım’ın deneyimli Kurumsal Finansman ekibi, küreselleşen dünyada müşterilerinin, büyüme ve genişlemeleri için kaynak sağlamalarına ve uluslararası rekabet güçlerini arttırmalarına yardımcı olmak amacıyla şirket birleşmeleri ve el değiştirmeleri konusunda danışmanlık ve aracılık hizmetleri vermektedir.

Şirketinize finansal veya stratejik bir ortak arayışına girdiğinizde veya yurt içi/yurt dışında bir şirket satın alarak yeni pazarlara açılmak istediğinizde, tecrübeli ekibimiz size, hedef şirket belirleme, şirket değerinin tespiti, detaylı inceleme sürecinin koordinasyonu gibi, ortaklık veya satış görüşmesi işlemlerinin tüm safhalarında finansal danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

OYAK Yatırım, toplam değeri 6,5 milyar $’ı aşan şirket birleşmesi/devralması işleminde danışman olarak görev almıştır.

Borç / Hisse Yapılandırma

OYAK Yatırım Kurumsal Finansman ekibi, şirketinizin yaratacağı nakit akımlarının analizini yaparak, şirketinizin optimal bilanço yapısını belirlemenizi sağlar ve bu yapıyı sağlayacak hissedar/kreditör arayışınızda danışmanlık hizmeti verir.