Sun Tekstil, iç üretim birimini Torbalı OSB'de kurulmakta olan üretim tesisine taşıyacak [FNC-NEWS]

  • 23.02.2024 06:22


Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, iç üretim biriminin Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki arsa üzerine kurulmakta olan üretim tesisine taşınmasına karar verdi.
Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, Muradiye Mah., Eski Menemen Cad., No 49, Yunusemre, Manisa adresinde bulunan iç üretim biriminin, 14.04.2023 ve 19.01.2024 tarihli KAP bildirimlerinde bahsi geçen, Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki arsa üzerine kurulmakta olan yaklaşık 16.000 metrekare üretim tesisine taşınmasına ve söz konusu taşınma işlemlerinin yatırımın tamamlanmasını müteakip başlatılmasına karar verildiği belirtildi.
Açıklamada, "İç üretim faaliyetlerinin tek bir lokasyona taşınarak yürütülecek olması, üretim verimliliği, varlıkların optimizasyonu ve lojistik yönetimi anlamında Şirketimize önemli katkılar sağlayacaktır. Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımın tamamlanmasının ardından, taşınma sürecinde, üretimde azalmaya neden olmayacak şekilde planlama yapılacak olup, ilgili süreçteki gelişmeler kamuoyunun bilgisine sunulacaktır." denildi.
 

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter